Fuar Standı Nasıl Olmalı?

fuar stand hazırlama

Fuarlar belli bir sektörde çalışma gösteren üreticiler ile meraklısı olan tüketicilerin buluştukları organizasyonlardır. Firmalar bu fuarlar için önceden birtakım çalışmalar yaparlar. Çünkü bu fuara aynı sektörde olan birçok firma katılır. Böyle bir rekabet ortamında fuar standları çok önemlidir. Çünkü fuar standının görsel manada muhteşem bir şekilde hazırlanması gerekir. Peki fuar standı nasıl olmalı? Işıklandırması, aksesuarları, koltuk ve sandalyeleri çok iyi seçilmesi ve ayarlanması gerekir. Fuar stand hazırlama işlerini genellikle fuar işleri ile uğraşan firmalar tarafından yapılır. Bu sebeple alanında tecrübeli ve başarılı firmalara standları hazırlatmak ve yardım almak için işbirliği yapmak gerekir. Böyle büyük organizasyonlara katılan firmaların aylar öncesinden hazırlanması ve gerekli tüm önlemleri alması lazımdır. Çünkü böyle büyük işler son anlara bırakılmamalıdır. Yoksa olumlu bir netice alınmadan fuardan ayrılmak firmaların imajını zedeleyebilir.

Stand İçin Aydınlatmanın Önemi

Fuar standları önceden ya satın alınır ya da bu alanlar belli ücretler karşılığında belli bir süreliğine kiralanır. Fakat çoğu firma daha çok kiralama seçeneğini seçiyorlar. Fuarda yer kiralandıktan sonra işinde başarılı ve tecrübeli bir organizasyon firması ile anlaşılır. Organizasyon firma sizin hangi alanda fuara katıldığınızı belirledikten sonra alanınız ve ürünleriniz ile ilgili birtakım çalışmalar yapacaktır. Öncelikle standınızın ışıklandırması ve aydınlatılmasında dikkat çekici LED lambalar seçilmelidir. Çünkü fuara gelecek insanların dikkatini ilk önce aydınlatma sistemleri çekecektir. Aydınlatma işleri sizin ürünlerinizi daha bir ön plana çıkaracak ve ilgileri üzerine çekecektir. Vitrinlerdeki ışıklandırmalar gözleri yormamalı ve tüm alan aynı tonda aydınlatılmalıdır.

Sade vee Şık Aksesuarlar

Bunun dışında kullanılan aksesuar ve masa, sandalyeler şık olmalı ve sade bir sunuşla dikkatleri üzerine çekmelidir. Fuarda en çok tanıtmak istediğiniz ürün ve markalar ön planda olmalıdır. Ürünlerinizi dizerken dağınık olmayacak ve gelen müşterilerde merak uyandıracak şekilde dizilmelidir. Ayrıca stand hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir hususta renk seçimidir. Seçilecek renk dikkatleri çekmeli ve göz yormayacak biçimde seçilmelidir. Ürünlerinizi tamamlayacak ve onları ön plana çıkaracak renkler olmalıdır. Sizlerde fuarlarda ön planda olmak ve memnun bir şekilde ayrılmak istiyorsanız firmamızdan stand hazırlama noktasın da her türlü desteği alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın